probleme cu respiratia

Boli de inima

Postata de A.1112238 cu 15 ani in urma.

buna ,de un timp am niste probleme parca nu pot respira am senzatia de nod in gat si parca palpitatii la nivelul inimi sau pieptului parca sunt goluri de aier cand trag aier parca trag in gol si o senzatie de sufocare ,dupa aceea apar si transpiratiile imi creste tensiunea senzatia de nod in gat o am cam de 2-3 saptamani la fel si golurile de aier din piept nodul din gat mai poate sa fie si din cauza faptului ca am si acid de la stomac si imi vine in sus pe gat stie cineva aceste simptome? va multumesc.

Raspunsuri (5)

Dorina6899908

acum 15 ani

Nu strica sa faci un control la cardiologie.

alexandra395

acum 15 ani

Daca sunteti femeie,ar fi indicat si un control endocrinologic(glanda tiroida)si,cu tot respectul,e corect "aer" in loc de "aier"!

simona312112347

acum 15 ani

Daca nu se depisteaza nimic la analize (si cred ca e posibil si acest lucru), incearca sa iei in calcul si faptul ca simptomele pot fi determinate de atacuri de panica. Ai trecut prin perioade stresante...?

ioana55121579

acum 15 ani

din propria experienta iti pot spune ca eu am fost curin la doctor...iesita din spital...fa analiza TSH si o ecografie la glanda si numai atunci ai un raspuns....eu am atac de panica de la stari de sufocare nod in git...ameteli orice maninc imi vine sa var...deci te sfatuiesc sa faci analiza de mai sus...bafta

gigi

acum 11 ani

din moment de ai o senzatie de sufocare sar putea mai mult ca sigur sa ai astm bronsic, am si eu si stiu cum e cand tusesti te doare in piept si ai senzatia ca te sufoci, asta e astm bronsic.
Pentru un diagnostic bun dute la un spital de pneumologie