probleme cu inima

Boli de inima

Postata de raul90 cu 10 ani in urma.

buna ziua,
am inceput si eu recent sa am niste probleme cu inima.In special cand ma pun sa ma culc am crize in care inima bate f tare si aparent f iute(o simt eu) dar am verificat pulsu in acele perioade si nu ii mult mai mare(aprox 10 batai mai mult decat normal)(dupa multe incercari de-a lungu a vreo 2 saptamani am realizat ca dupa ce ma intind in pat si imi caut pozitia de somn,DC nu ma misc absolut de loc nici macar un deget at nu am nici o problema,dar dc misc cv instantaneu imi apar aceste batai)...am 23 de ani....in ultimul an am fost stresat 24/7...si in ultimele 12 luni aproximativ am crescut in greutate mult,aprox 40-50 kg

de mentionat iau medicament ptr reflux gastric de vreo 9 luni ..dar problema cu refluxu o am practic de cand ma stiu
si mai am un inceput de spondiloza la gat care ma face dimineata sa ametesc

ce ar trebui sa fac? problemele inimii is de la spondiloza ?...de la crescutu brusc in greutate ? .....dar cel mai mult ma ingrijoreaza de ce crizele de inima is strict legate de miscarile mele din pat(dc ma inteapa un tantar si ma scarpin..10-15 minute am probleme cu inima,dc reusesc sa adorm fara sa ma misc at pina dim nu am nici o problema)

multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

raul90

acum 10 ani

am uitat sa mentionez...in timpul zilei ma mai apuca aceste batai cand sunt stresat sau tensionat sau in urma unui efort fizic,dar dupa 5 minute imi revin

eusefina

acum 10 ani

Ca sa primesti un raspuns exact la problema ta de sanatate,este nevoie sa dai mai multe detalii in ce priveste starea ta.Tratamente si remedii eficiente exista.Daca doresti putem discuta pe facebook Naturopathic Medicine sau pe e-mail [email protected]