probleme cu inima

Boli de inima

Postata de Victorita1 cu 10 ani in urma.

Tot mai des mi-se intampla sa am durere deasupra pieptului sang care iradiaza sub omoplatul sang si cateodata se amplifica in timpul mersului ca nu pot nici sa mai merg nici sa mai respir.Mentionez ca iau pentru propanolol pentru tahicardie si extrasistole ventriculare.Ultimul diagnostic de acum 15 ani a fost sindrom de prolaps de valva mitrala.Ce ma sfatuiti sa fac? multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Victoras

acum 10 ani

Cu magneziul cum stai?Si magneziul scazut poate cauza astfel de manifestari!!!Incearca MAGNEROT!! Nu i se face degeaba reclama!!!Oricum nu iti strica o cura,mai ales ca prin transpiratie,vara, elimini minerale si vitamine..Sanatate !!!

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul cardiolog pentru evaluare.