Problema

Boli de inima

Postata de User2134 cu 12 ani in urma.

Buna ziua! Ma numesc Ghita Tantica si am o problema.Cand ma asez in pat seara ma simt ca si cum ar fii un cutremur in corpul meu incepnd de la cap si pana la sira spinarii1
As dori sfatul dumneavoastra! Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Daca ceea ce simtiti se manifesta vizibil ca un tremur al extremitatii cefalice (capului) ar fi indicat sa apelati la un medic neurolog, poate fi vorba de un tremur esential, o afectare a sistemului extrapiramidal ca in cazul bolii Parkinson ce ar necesita un tratament specific.