Problema vena zona gatului

Boli de inima

Postata de mtztheking cu 9 ani in urma.

Buna seara. De trei zile incoace ma doare destul de tare in partea dreapta a gatului, in zona inferioara. Cred ca este vorba despre o vena. Pot sa intorc capul stanga-dreapta, pot sa il aplec inspre dreapta, dar daca il aplec inspre stanga, ma doare, acea vena de care va spuneam. Cand se intinde, ma doare. Daca o apas parca imi infige cineva varful unui ac in ea. Simt si o mica galma cand apas pe ea. Nu am mai patit asa ceva.
Sunt in Anglia, sa fie de la curent ? Desi, nu cred. Am pus cartof in jurul gatului, imbibat in putina tuica. Ce ma sfatuiti ?

Raspunsuri (2)

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 9 ani

Este imposibil sa punem un diagnostic pe niste simptome si fara sa examinam pacientul. Nu am nicio opinie.

Utilizator11699394094

acum 5 luni

Buna seara!
Trec prin aceeasi situatie. Am cautat pe net si am gasit intrebarea Dvs. Mi- ar fi de mare ajutor daca mi-ati spune cum s- a rezolvat problema, daca a trecut de la sine sau nu. Va mulțumesc anticipat.