Posibil vas spart in palma dreapta

Boli de inima

Postata de sanda70 cu 9 ani in urma.

Buna ziua,intr-o seara stand la masa,efectiv nu faceam nimic ,am simtit furnicaturi in palma dreapta si am vazut cu stupoare o portiune sub piele inchisa la culoare care pornea de la incheietura palmii si ajungea spre degetul aratator.Probabil mi s-a spart un vas de sange ,nu stiu pentru ca este prima data cand mi se intampla asa ceva.Dimineata urmatoare am fost la farmacie si mi-au dat o crema antiflebitica,am folosit-o si dupa cateva zile mi-a trecut .Asta s-a intamplat cam acum o luna,azi am simtit aceleasi furnicaturi in palma stanga ,senzatie care mi-a amintit de primul incident.Va rog sa imi spuneti ce anume poate fi,este necesara o vizita la dr?...ce specialitate ?Multumesc frumos

Raspunsuri (1)

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 9 ani

Posibil ati facut o echimoza. De obicie acestea apar la microtraumatisme, tulburari de coagulare, anumite medicamente. Daca se repeta, ar trebui sa vedeti un medic de medicina vasculara. (de verificat trombofilia)

www.inimed.ro