Poate fi o problema cardiaca?

Boli de inima Blocaj cardiac

Postata de MembruMobileApp150330210426221 cu 8 ani in urma.

Buna ziua!Am 28 de ani,in ultimele 3 luni am avut parte de un stres continuu iar in urma cu 2 seri incercand sa ma relaxez si sa adorm m-am ridicat brusc din pat cu o senzatie de sufocare dupa care inima a inceput sa-mi bata cand prea tare cand prea incet urmat de un tremurat incontrolabil,dupa cateva ore am reusit sa adorm dar dupa ce m-am trezit la ceva timp a aparut aceeasi senzatie de sufocare si un sentiment ciudat de blocaj al inimii dar asta cand incerc sa adorm, la cateva secunde in incercarea de a adormi ma ridic brusc ca si cand nu as avea suficient aer si inima s-ar opri din bataie,in aceasta perioada am avut greata si pofta de mancare foarte scazuta! Pana la momentul asta nu am avut probleme cu tensiunea si nici cardiaci in familie. Va rog ajutati-ma si pe mine cu ceva sfaturi,pareri deoarece nu pot merge la dr pt moment ca nu sunt in tara si nu sunt inregistrat la un medic aici. Va multumesc!

Raspunsuri (1)

marcy80

acum 8 ani

Si eu am avut parte, si inca am , de aceste stari. Sunt din cauza stresului. Stare de anxietate si atacuri de panica, asa se numesc. Dar ar fi indicat totusi sa iti faci un control la cardiolog si analize ca sa fi convins ca nu ai altceva .