Poate fi de la vene ? picior drept

Boli de inima

Postata de sinner cu 14 ani in urma.

Buna seara
simt de ceva vreme ca ma doare piciorul drept, o durere usoara si chiar acum mie putin mai rece decat stangul si simt o furnicatura usoara de la genunchi in jos, in timpul zlei nu am nici o problema si cred ca e din cauza circulatiei.
Poate fi de vina oare faptul ca umblu descult pe gresie prin casa?
Durerea sau mai bine zis discomfortul incepe din fesa si creste usor pana la genunchi, de la genunchi in jos descrescand incet discomfortul.
Poate fi din cauza circulatiei? La un momentdat m-am gandit ca e din cauza nervilor ... chiar nu am idee

niste precizari despre mine cred ca ar fi de ajutor
-22 ani
-fac sala (forta)
-munca sedentara(8 ore pe zi)
-consum suplimente nutritive pentru sala
-discomfortul/durerea o simt numai de 1/2 saptamani, mai intens in timpul antrenamentelor

in cazul in care nu aveti un raspuns exact va rog sa imi ziceti la e medic sa apelez

Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Sabyna

acum 11 ani

Poate fi o hernie inghinara din cauza faptului ca te doare mai mult la efort fizic. Iti recomand sa nu mai faci efort fizic si sa mergi la un medic ortoped.