pericardita , ce medicamente sunt cele mai bune, cum se pot lua, cat timp

Boli de inima Pericardita infectioasa Tamponada pericardica Pericardita
+1
Vezi toate grupurile

Postata de LILIANA RUSU cu 9 ani in urma.

pentru o pericardita cu lichid care apare periodic ce medicamente sunt indicate. colchicina cat timp se poate lua. toate analizele sunt bune.
multumesc

Raspunsuri (3)

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 9 ani

Pericardita este o problema serioasa care trebuie monitorizata de un cardiolog sau un chirurg cardiac. Daca considerati necesar, puteti sa ma vizitati la cabinet.

www.inimed.ro

Liliana

acum 7 ani

buna ziua,
va multumesc pentru amabilitate doamna doctor,
baiatul meu se va programa la dumneavoastra, daca se poate, saptamana viitoare pentru o consultatie. De 3 ani se chinuie cu pericardita, a fost peste tot, si ii apare mereu lichid la inima. A facut meru analize si ecografie, a luat si medicamente si tot nu-i trece.
va doresc multa sanatate,
cu stima,

Liliana

acum 7 ani

imi pare rau, numai acum am gasit raspunsul,
va multumesc,