Palpitatii sau alta problema?

Boli de inima

Postata de Utilizator11695250758 cu 2 luni in urma.

Mi am pus mana la incheieturi sa imi simt pulsul. Pulsul bate dar cand bate mai simt si ca vibreaza bataia ca si cum ar trage ceva.. Nu mereu simt asta

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Palpitatiile pot fi cauzate de foarte multe probleme de sanatate, inclusiv probleme cardiace, stres, consum excesiv de cafeina sau alcool, diverse medicamente si, uneori, pot aparea fara niciun motiv aparent.

Senzatia de vibratie poate fi, de asemenea, o caracteristica a acestor palpitatii. Daca aceste simptome vi se par anormale sau va cauzeaza ingrijorare, ar trebui sa consultati un medic, care va poate face o evaluare completa si poate recomanda investigatii suplimentare, in cazul in care acestea sunt necesare.

Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/cardiologie

Articole recomandate:
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/palpitatiile-semn-al-anxietatii-sau-al-unei-boli-de-inimai_15193
sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-ritm-si-conducere/cand-devin-periculoase-palpitatiilei_17008