palpitatii inima

Boli de inima

Postata de Catalin267114672 cu 12 ani in urma.

ma inrosesc foarte repede la fata.
din ce cauza poate sa fie?
va multumesc ptr raspuns

Raspunsuri (18)

madame

acum 12 ani

esti emotiv...cand te inrosesti cand mananci,bei ceva?

Catalin267114672

acum 12 ani

in general ma inrosesc la cea mai mica emotie

madame

acum 12 ani

inseama ca esti ft emotiv

Catalin267114672

acum 12 ani

exista vreun tratament ptr asa ceva?

ochi negri

acum 12 ani

Cred ca nu.Doar te inrosesti sau te simti si agitat,emotionat?

Catalin267114672

acum 12 ani

ma simt agitat si emotionat

ochi negri

acum 12 ani

Exista la farmacie EMOCALM,pentru controlul emotiilor,dar asta nu poate fi o solutie pentru toata viata.E mai mult pentru perioade de stres,agitatie...Poti incerca.

Catalin267114672

acum 12 ani

ma gandesc sa nu am probleme cu altceva...sper sa fie o problema psihica
va multumesc pentru raspuns.
o seara buna in continuare

ochi negri

acum 12 ani

Ba sa nu te bucuri sa fie o problema psihica!Oamenii sunt diferiti,fiecare avem cate ceva!

Catalin267114672

acum 12 ani

asa este...deasta fiecare suntem speciali in felul nostru:P

Catalin267114672

acum 12 ani

oricum...pentru mine problema asta cu inrositul....ma face sa ma simt penibil in multe situatii
nu ma pot controla:(

ochi negri

acum 12 ani

Fiecare devenim speciali pentru cei din jur sau pentru cineva anume.Faptul ca te inrosesti repede iti tradeaza emotiile dar cu trecerea timpului vei invata sa-ti gestionezi mai bine trairile si iti va fi mai simplu.Mai ales ca esti barbat si barbatii au un autocontrol mai bun...

Catalin267114672

acum 12 ani

incerc...de multe ori imi stapanesc emotiile
cateodata reusesc....cateodata nu
eu chiar sunt special:))

ochi negri

acum 12 ani

intra pe mess kati.ursa sa-mi spui si mie ...de ce esti asa special!

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul persoanelor emotive înroşirea feţei este un fenomen normal care apare datorită activării sistemului nervos vegetativ, crescând astfel cantitatea de sânge de la nivelul obrajilor sau uneori şi de la nivelul gâtului sau pieptului

Catalin267114672

acum 12 ani

o solutie ??

Medic Epuran

acum 12 ani

Recomand ajutorul unui psihoterapeut

dan

acum 12 ani

www.4run.ro alearga, „ametit”, in jurul lacului Bolboci!

O noua locatie de alergat in muntii Bucegi, a 10-a. Chiar daca nu reusiti sa duceti cei 15 kilometri alergand, cu pauze de mers, nu lungi, nu dese, puteti termina simtind racoroasa adiere a brizei traseul Inelul Bolboci ac***a cand pe stanga, cand pe dreapta, cel mai mare lac din Bucegi. Toate detaliile pe http://www.4run.ro/inelulbolboci.html. Locatia de alergat numarul 85.