Înţepături intense în zona inimii.

Boli de inima

Postata de Loredana Dumitrescu cu 12 ani in urma.

Câteodată prezint înţepături în zona inimii care se intensifică la inspir sau într-o anumită poziţie; aceste înţepături durează câteva minute, după care dipar complet, deci de fiecare dată le-am trecut cu vederea, ţinând cont de faptul că am 22 de ani şi nu se poate pune problema unei angine pectorale sau infarct. Problema este că acum o săptămână am avut din nou aceste înţepături, dar de data aceasta nu au dispărut complet; din acel moment, de fiecare dată când mă aşez pe partea stângă înţepăturile apar la fel de intens şi doar când schimb poziţia dipar, în concluzie nu pot să stau şi să dorm pe această parte, deoarece nu pot să suport această durere. Aş dori măcar o părere în ceea ce priveşte această afecţiune, ar trebui să mă îngrijorez sau nu. Mulţumesc!

Raspunsuri (8)

angela

acum 12 ani

Posibil sa fi avut o criza de spasmofilie.De transpirat abundent,transpiri,in special pe frunte? Amorteli in degetele de la maini si in buze ,ai?Clipesti involuntar?Ai dreptate,nu poate fi ceea ce ai presupus,datorita virstei.Lipsa Ca din organism ar putea da astfel de simptome.Consulta-ti medicul de familie,ca nu-i de gluma!! Sanatate si succes!!

Loredana Dumitrescu

acum 12 ani

Nu, nu prezint niciun simptom din cele menţionate, doar înţepături în zona inimii în momentul când stau aşezată pe această parte. Muţumesc mult pentru răspuns!

Iuli

acum 12 ani

Ar putea fi un junghi intercostal.

Loredana Dumitrescu

acum 12 ani

Da, este posibil să fie un junghi intercostal. Am citit mai multe despre această afecţiune şi am observat că prezint exact aceleaşi simptome şi plus că mă deranjează şi când râd. Oare ce aş putea lua în afară de antalgice? Şi cum a spus şi Angela, lipsa Calciului din organism poate fi cauza. Să încerc să iau şi Calciu?

angela

acum 12 ani

Daca e un junghi doar, poti incerca sa masezi zona dureroasa cu putin ulei de lac***aa.Fiul meu a ramas cu o usoara durere in zona inimii ,mai bine spus intercostal,dupa o raceala cu complicatii gen"tuse''''''''.Dupa doar 3 zile in care am folosit, asa cum spuneam,ulei de lac***aa i-a trecut.E un leac ''''''''naturist'''''''' dar f.f.eficient. Succes si multa sanatate!!

Loredana Dumitrescu

acum 12 ani

Mulţumesc mult, Angela!

angela

acum 12 ani

Cu mult drag.Sanatate si succes !!!

Alexandru1990

acum 10 ani

Si eu am aceleasi simptome
Daca cineva sa tratat si vrea sa vb despre aceasta infectie sa vb pe adresa de yahoo : Yo_al3xandru_yo