Micu Cerasela

Boli de inima

Postata de MembruMobileApp1516825543 cu 6 ani in urma.

Bună seara ! La vârsta de 42 de ani ,in anul 2016 mi sa declanșat o tromboza venoasă profundă iliaca stângă .Am fost salvată la limită și tratamentul funcționează foarte bine . La efectuarea testului genetic factorul V , s a depistat că sunt homozigotă , bineînțeles că băiatul meu a ieșit că este heterozigot. Întrebările mele sunt : Chair este obligatoriu ca la un interval de câțiva ani sa pățesc ceva rău , chiar nu este excepție ? Si a doua întrebare , chiar nu se poate face o pauză la acest tratament sau măcar renunțarea la câteva medicamente pe parcurs ? Ce teste TREBUIE să mai fac pt a fi bine ? Cu deosebit respect și mulțumire aștept răspunsul dv .

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-venelor/tromboza-venoasa-profunda_909

MembruMobileApp1516825543

acum 6 ani

Multumesc foarte mult pt răspuns , merg la medic frecvent , urmăresc evoluția foarte atentă , însă tot imi pun intrebari si nu sunt linistită cu acest răspuns de a lua acest tratament fără nici o zi de pauză, acum m am gandit sa apelez la ajutorul dv pt sfat , gândind că poate și altcineva mai are o problema asemănătoare , oricum, voi mai cauta o clinică mai specializată pe această probleme , un medic bun căruia sa i mai cer a doua opinie ! Va multumesc foarte mult !