maini si picioare umflate

Boli de inima

Postata de mihaelavalentina cu 9 ani in urma.

de aproximativ 2 luni,ma trezesc cu mainile umflate si obosita.mai bine zis sunt obosita toata ziua,iar seara mi se umfla si picioarele si ma dor.ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (7)

ana

acum 9 ani

ai incercat o cura de detoxifiere? poate ai toxine in organism care nu se elimina la timp si din aceasta cauza ai probleme cu picioarele. Iti recomand un regim alimentar bazat doar pe fructe, legume, ciorbe, sucuri naturale. Te ajuta foarte mult in detoxifiere tratamentul cu zeolit lichid dhq

Mirna

acum 9 ani

Posibil sa ai retentie de apa in tesuturi. Bei apa suficienta? Daca nu bei suficient, nu o elimini corespunzator, organismul facandu-si rezerve. Iti recomand tinctura din fructe de soc sau detoxifiant din fructe de soc de la Dacia Plant (un amestec de tincturi) cu efect diuretic puternic.

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare.

sanda ostafe

acum 9 ani

si tinctura de nuca neagra ajuta la detoxifiere.

rinichi

acum 9 ani

Poate este de la rinichi...adica de fapt de la un pericol de inec trait candva.

mihaelavalentina

acum 9 ani

multumesc pt sfaturi

Membrutudordiana89

acum 8 ani

La fel ca si tine, am cautat si eu raspunsuri cand am constatat ca mi se umfla tot mai des picioarele. Din fericire, am avut norocul sa il intalnesc pe Bogdan Goga, unul dintre cei mai buni specialisti fizioterapeuti din punctul meu de vedere, care mi-a explicat ca umflarea picioarelor este cauzata de insuficienta venolimfatica. Petreceam foarte multe ore la birou, pe scaun, iar incaltamintea pe care o purtam nu era intotdeauna foarte comoda. Toate aceste lucruri mi-au afectat circulatia sangelui, motiv pentru care mi se umflau picioarele. Am facut fizioterapie si drenaj limfatic, iar picioarele mi s-au dezumflat. Continui sa fac exercitiile acasa, dar si la birou, asa cum mi-a indicat Bogdan si totul este in regula.