Lucian

Boli de inima

Postata de Lucyann cu 9 ani in urma.

Buna ziua! am 18 ani si de vreo saptamana am niste dureri in zona inimii, in mana si in spate, cateodata mai ma i-a si durerea de cap in partea stanga laterala langa gat, credeti ca ar putea fi de la inima ? Va rog frumos sa-mi raspundeti. Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Simptomele nu sunt specifice de aceea este recomandat sa fiti examinat/evaluat de catre un medic ( pentru inceput, medicul de familie).

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 9 ani

Durerile de inima apar in timpul efortului si sunt foarte intense. Este putin probabil sa fie inima. Durerile pe care le descrieti sunt legate de coloana cervicala, ligamente si articulatiile centurii scap**are si vor ceda la antiinflamatoare.
Faceti un test de efort pentru diagnosticul diferential.

www.inimed.ro