IVC profunda

Boli de inima Tromboza venoasa profunda prim eveniment Preventia trombozei venoase dupa chirurgia generala

Postata de carmen009 cu 13 ani in urma.

Buna ziua
Mi s a spus ca am un mic reflux pe piciorul drept pe sistemul venos profund,am durere in picior si il simt mai umflat si nelinistit.si mi a dat medicul ciorapi medicinali.....plus ca mi au aparut si acele vase sparte si vene reticulare..eu am facut inainte scleroterapie..dar atunci nu cred ca aveam acel mic reflux pe sist venos profund,pt ca mi s a zis ca e in regula profund..doar pe sist superficial la safene pe care le am tratat si pe acelea..adresez si eu o intrebare..celor care cunosc sau chiar unui cadru medical..daca pot corecta acel mic reflux prin sport,si purtarea ciorapilor medicinali atat cat ii suport ca si temeperatura..sau o sa raman asa toata viata cu acea durere si cu piciorul mai greu?Multumesc anticipat!

Raspunsuri (7)

elena

acum 13 ani

Exista o crema cu extract din saliva de lipitori cu hirudina pentru circulatie venoasa deficitara ,picioare grele si varice.Daca doriti aceasta crema puteti sa o comandati la tel 0744870194 sau sa va faceti si o programare la biorezonanta si sa vedeti toate probele de sanatate care le aveti.

carmen009

acum 13 ani

Draga d na Elena,dupa cum ati vazut in postarea mea sufar de IVC profunda,adica problema nu este la exterior ci la interior,si cu o banala crema de saliva de lipitoare nu o sa rezolv niciodata o problema de o asemenea avengura...astept in continuare si alte pareri..

luki

acum 13 ani

mergi la flebologie

carmen009

acum 13 ani

Pai am fost...am scris mai sus..

luki

acum 13 ani

daca medicul flebolog ti-a recomandat ciorapi medicinali poartai te vor ajuta mult la circulatia venoasa sii chiar la durere,pastile nu tia recomandat, tratamentul o sa fie de lunga durata

carmen009

acum 13 ani

Multi medici sunt sceptici in privinta medicamentelor,nici eu nu cred ca ar ajuta f mult,nu mi a recomandat medicul acesta nimic medicamentos,dar o sa incep sa i au iar Detralex,am mai luat si nu stiu daca a avut efect sau nu,pe mine ma intereseaza daca tin ciorapul elastic pe o perioada de timp pana la vara sa zicem,si il mai port si atunci din cand in cand in special la serviciu,si apoi iar incepand din toamna si ceva sport,inot,etc..e posibil sa se mai imbunatatesca circulatia chiar cu corectarea acestei,as zice mici "defectiuni",ca e pe sist venos profund sub muschi si nu se poate interveni chirurgical...pe mine ma ingrijoreaza faptul ca o sa raman asa toata viata,sa am durerea asta plus complicatii de ex tromboza venoasa profunda..mai ales cand o sa fiu insarcinata.plus ca tin si la partea estetica ff mult...mersi pt raspuns..

luki

acum 13 ani

cu placere incearca altceva pt.circulatie venoasa ceva natural nu detralex,intreaba la farmaciile help net ,sunt niste pastile sii unguent care chiar daca tu spui ca nu te ajuta,eu gred ca este eficient la duurere,multa sanatate