intepaturi la inima

Boli de inima

Postata de riany cu 12 ani in urma.

Buna seara.sunt in varsta de 40 de ani si de cateva ore bune ma inteapa inima cam la 5 minute timp de 3-4 secunde,as dori sa stiu daca e ceva grav sa apelez la medic,mentionez ca iau preductal 1/zi nu stiu ce sa fac va rog sa ma ajute cineva,Va multumesc.

Raspunsuri (2)

victoras

acum 12 ani

Am patit si eu o chestie asemanatoare in urma cu ceva timp.Lipsa magneziului si calciului a fost problema.Totusi, daca intepaturile nu trec, ar fi indicat un consult la cardiolog.Poate ati avut o perioada mai agitata,mai stresanta si asta ar putea fi, de asemenea ,o posibila cauza.Urmariti si cit de bine va odihniti noaptea.Folositi pt. calmare ceaiuri de paducel cu talpa gistii.Sanatate!!!

Medic Epuran

acum 12 ani

Dacă aceste înţepături la nivelul cordului persistă ar fi indicat consultul unui medic cardiolog (cum bine a recomandat utilizatorul Victoraş, care v-a detaliat foarte bine şi cauzele apariţiei acestor înţepături: stress, lipsa calciu şi mafneziu, etc.)