Intepaturi in zona inimii

Boli de inima

Postata de Adrian1234 cu 9 ani in urma.

Am 20 de ani , baiat, si ma inteapa inima de cateva luni am facut 2 teste ekg si nu a iesit nimic , ma inteapa aproape zilnic si uneori cand inspir aer mai tare ma inteapa , ii posibil sa am o raceala mai veche poate fi asta cauza ?

Raspunsuri (3)

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 9 ani

Trebuie facut un test de efort si un Holter de ekg, daca aceste teste sunt negative, intepaturile nu sunt de cauza cardiaca.

Adrian1234

acum 9 ani

Poate sa fie din cauza plamanilor chiar daca eu nu simt nimic ineregula cu ei ? Cum am mai zis uneori cand inspir aer mai tare ma inteapa , cate otada cand stau in aceiasi pozitie in pat ma mai inteapa , uneori am senazia ca ma tine ceva in zona inimii . Multumesc de sfat:

Utilizator11586901422

acum 4 ani

Salut ! Si eu sunt intr o situatie similara doar ca la mine apar palpitatii si mai rar intepaturi am facut test ekg si analize de sange si nu mi au gasit nmk...imi poti spune te rog din ce motiv era problema ? De la inima , plamani etc...