Intepaturi in zona inimii

Boli de inima Hipomagneziemie

Postata de mihaela.n cu 10 ani in urma.

Am doua cezariene, doua anestezii, una in urma cu un an, deci am analizele la inima facute, cam tot ce se poate, mi-sa spus ca nu am nimic si totusi cand fac efort sau sunt stresata simt intepaturi in zona inimii si nu pot respira pentru ca ma inteapa si mai rau, trebuie sa respir rar si usor ca sa imi treaca, episoadele au loc doar in conditii de efort si stres, probleme medicale as avea cu hemoglobina, nu urca de la 5, tensiune o monitorizez in permanenta si este foarte buna, am cateva kg in plus, vreo 20 mai exact, fumatoare, nu consum cafea si alcool decat ocazional, la cateva saptamani chiar mai rar.
Care ar putea fi cauza si carui tip de medic sa ma adresez?
Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Foarte probabil are legatura cu anemia severa ( hemoglobina 5 este fff mica). Este indicat sa tratati cauza acestei anemii; sangerarea este cea mai frecventa cauza - atentie la sangerarile menstruale abundente, gastrointestinale.

Victoras

acum 10 ani

Refa-ti depozitul de magneziu cu MAGNEROT,conform prospectului fiid ca ai o hipomagneziemie.Intra pe net si vezi cam care sunt manifestarile.Am avut si eu asa ceva in plus aveam senzatii de amorteala la degetele mainilor si destul de des circei!!! De respirat nici nu mai vorbim.Puteam sa respir doar intre 2 limite ca altfel ma intepa!! Dupa Magnerot e totul O.K. Sanatate !!!