Intepaturi in zona inimii zilnice

Boli de inima

Postata de F. Andreea cu 11 ani in urma.

Ma numesc Andreea, am 18 ani, am vreo 2 luni de cand ma inteapa inima in fiecare seara, chiar si ziua uneori....ma simt foarte slabita, am dureri de cap foarte des, ma simt obosita. Am o stare de somn mai tot timpul, si uneori simt ca nu pot respira,. Dupa intepaturi incep sa tremur. Am mainile tot timpul reci ca gheata si sunt palida la fata..Acum 2 ani am stat in spital din cauza ca noaptea ma sufocam si de cateva ori era sa mor daca nu statea cineva sa ma supravegheze, am fost trimisa de urgenta la spital sa fac analize la inima si mi sa zis ca aveam inima marita de la prea multe injectii de penicilina . Inima o simt tot timpul cum bate foarte puternic ca si cum ar mai avea putin si explodeaza.....Astept sfatul Dumneavoastra.

Raspunsuri (7)

sorinasorina

acum 11 ani

buna seara,ar fi de dorit sa faci o analiza totala a singelui,sau poate din motiv de insuficenta de vitamine

F. Andreea

acum 11 ani

Va multumesc pentru sfat........orice sfat este bine venit din partea oricarui medic care poate sa ma ajute.

sorinasorina

acum 11 ani

cu placere,nu sunt medic dar am avut in familie asa ceva si cred ca ar tb sa faci cum am spus mai sus

Sigada

acum 11 ani

Eu va recomand si un consult cardiologic amanuntit pe langa analizele de sange

alina

acum 11 ani

ai facut analiza aslo poate ar fi cauzaa dureri ,..ai dureri de articulatii?

mirela

acum 11 ani

Esti tanara,nu te juca cu viata ta! Mergi urgent la medicul de familie,ia-ti un bilet de trimitere pt un set complet de analize(in special ionograma),si cu rezultatele mergi urgent in doua locuri:la endocrinologie si la cardiologie.Ai insa grija la ce medici mergi,unii sunt f. meticulosi,altii insa sunt si p***a si dezinteresati(ia niste recomandari!).Mult succes si sanatate!

Andrei

acum 8 ani

Salut...La nastere am fost diagnosticat cu Sindromul inimii marite,dar cu 2 ani...adica inima mea la nastere batea ca la varsta de 2 ani,medicul i`a spus mamei ca nu exista tratament si ca la 14 ani se v-a regla singura...nu stiu ce sa zic,acum am 20 ani si inima mea pulseaza foarte puternic,practic daca pui mana pe mine simti bataile inimii in orice zona a corpului fara probleme...sunt foarte agitat,in schimb dorm foarte mult... aveti idee ce e de facut ??