inima

Boli de inima

Postata de m_adela84 cu 14 ani in urma.

buna ziua,am 26 de ani si din anul 2004 am inceput sa iau anticonceptionale.In anul 2007 in aprilie am renuntat la pastile si de atunci am inceput sa am palpitatii,nu stiu exact cum sa le numesc dar simt ceva acolo care se misca 2-5 secunde,fara dureri in piept fara oboseala fara dureri de spate, iar ceea ce simt eu la inima se intampla mai tot timpul, sa zic poate ca sunt mai dese inaintea ciclului sau doar e p***ancidenta.Am facut 2 electriograme si doctorul a zic sa stau linistita ca la varsta mea nu ar trebui sa-mi fac probleme,dar atunci de ce simt aceste palpitatii?tensiunea este buna am aparat si il folosesc tot timpul.Va rog frumos sa imi spuneti ce ar trebui sa fac,am luat anticonceptianale logest,nu mananc grasimi,multumesc mult

Raspunsuri (3)

ovi

acum 14 ani

www.romedic.ro/cardio

Andreimaria60

acum 14 ani

trebuie sa mergi la cardiolog si sa-ti recomande medicamente de calmare a inimii pentru palpitatii.Inima nu palpita fara motiv.Sanatate

mona20152561

acum 14 ani

palpitatiile se pot datora si lipsei de calciu sau magneziu sau chiar si stresului.