inima deplasata

Boli de inima

Postata de dana_bodan76 cu 12 ani in urma.

buna.sotului meu i s-au facut cateva investigatii si analize si in urma lor a aflat ca are inima deplasata cu 30% in sus.Spuneti-mi va rog daca este vreo problema.deocamdata i s-a spus ca nu,dar pe parcurs?

Raspunsuri (1)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

La obezi, la cei ce au abdomenul impins in sus din diverse cauze : organele din interior , intestinele subtire sau colonul etc , pzitia inimii poate fi modificata, fara suferinta momentan dar ar fi buna o cura de slabire ( daca este cazul ) adica revenirea la o alimentatie echilibrata.