INFARCTUL

Boli de inima

Postata de olimpia4 cu 12 ani in urma.

buna ziua,
Ma numesc Olimpia si am o mare recunostinta fata de saitul dvs pe care il frecventez regulat.
Am o mare rugaminte la dumneavoastra daca se poate sa-mi raspundeti cat mai repede.
Am cea mai buna prietena care in data de 27.11.2011 a suferit un infarct. A fost transportata de urgenta de la Sibiu la TG Mures cu elicopterul unde s-a intervenit chirurgical la valva aortica a inimii. De atunci si pana acum nu si-a revenit, face febra foarte mare 39 -40 si tensiunea f. mica.In urma cu 3 ani ea a tinut o cura de slabire, a slabit 30 kg, din cate stiu de la ea cu ceai si tratament, dar nu mi-a spus ce fel de tratament. Mama ei in urma cu 22 ani a murit de reumatism infectios, iar acum 1,5 luni a trecut prin stari emotionale puternice, a murit tatal ei. Va rog sa-mi raspundeti si mie care au fost cauzele care au dus-o aici, daca sunt cele relatate de mine?
In momentul de fata ea este intr-o stare critica.
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

starea clinica a doamnei va fi evaluata de medicul curant , ce va stabili diagnosticul (in baza anamnezei , istoricului suferintei, examinarii clinice, investigatiilor biologice si imagistice) si strategia terapeutica.

georgiana

acum 12 ani

ma doare mana stanga in cot si se duce durerea in joc si e mai mult ca o amortire am observat ca asta se intampla mai des cand sunt obosita si nu numai dati-mi un raspuns