ICC clasa 3+ NIHA

Boli de inima

Postata de dangrigorie cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
M-a rugat un prieten care nu are acces la internet, sa va intreb despre
boala lui, ce ar trebui sa faca. Diagnosticul este:

- ICC clasa 3+ NIHA
- CHD ischemica
- Sechele IM anevrism apical ventricul stang
- Steatoza hepatica gradul II.

Spunea ca se simte foarte slabit, fara putere, si spera sa gaseasca pe internet niste opinii, sfaturi.
Orice indrumare este binevenita si o sa il ajute chiar si numai la nivel psihologic.
Va multumesc in numele lui!

Raspunsuri (1)

parvu.camelia12

acum 11 ani

in acest caz trebuie facuta neaparat o coronarografie ,in uram careia sa va vedea care dintre atere este infundata,exista posibilitatea sa fie mai multe.Nu trebuie sa mai piarda timp.