I.M.A

Boli de inima

Postata de Tycu cu 13 ani in urma.

Am vazut pe net ce alimente sunt indicate cu efect benefic pentru cei cu infarct IMA. Am vazut de exemplu ca usturoiu si ceapa [mai sunt si alte ] aproape ca pot sa inlocuiasca medicamentele . Intreb daca fac o cura cu usturoi ,ceapa si respect regimul alimentar, pot sa renunt la medicamente ? sau la unele ?

Raspunsuri (4)

floryny

acum 13 ani

Ar fi bine sa ceri parerea medicului care te tine sub observatie. Nu este bine sa renunti la medicamente.

Tycu

acum 13 ani

da, voi cere si parerea medicului , multumesc !!!!

vasluian15

acum 13 ani

...trebuie sa mananci o tona de usturoi ca sa ai efecte cat de la 3 pastile ...!!
..doctorul e bossul !!!

Tycu

acum 13 ani

Nuu, la un post de radio la emisiunea "raspundem ascultatorilor " a vorbit un profesor universitar de cardiologie , si a raspuns unui ascultator ca adevaratele medicamente in boli de inima sunt, regimul alimentar cu alimentele recomandate de specialist si regimul de viata ! [ o viata controlata , fara abuzuri } !!Si doctoriii de multe ori.......!!!!!