Georgeta Nicolae

Boli de inima

Postata de MembruMobileApp1496178183 cu 6 ani in urma.

Buna ziua.Am 42 ani si de vreo 7 ani ma tot scaie o durere in partea stanga a pieptului se manifesta ca o crampa dar mai nou acum de vro luna a inceput sa ma doara partea stanga a gatului si cate o data in dreapta asta durand doar cateva secunde. Mai simpt cate o data si iradieri in bratul stang. Am LDL 267 si trigliceridele 98 . Credeti ca poate fi o ateroscreloza? Am incercat toate statinele nu am reusit fiecare i-mi dadeau manifestari. Mentionez ca sunt operata de noduli tiroidieni in 1996 si am lobul drept estirpat. Iau Eutirox 50mcg .TSH si T4 in limite normale spre baza. Ce ma sfaruiti sa fac? Va multumesc.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/bolile-de-inima-simptome-specifice_7535