extrasistole

Boli de inima

Postata de asirion cu 11 ani in urma.

buna,ma numesc dragos si am 26 de ani,nu am mai intrat de mult pe acest site deoarece am reusit sa scap de atacurile mele de panica,care nu erau f grave,un an de zile am fost miere:)in urma cu cateva zile am inceput sa am ceea ce am inteles ca se numesc extrasistole,adica simt o pauza a inimii urmate de o bataie sau 2 rapide si puternice,nu f puternice,cat sa le simt:P,trec printr-o perioada mai stresanta sunt un pic emotiv insa nu am lasat niciodata sa ma supere nimic f tare,mi se intampla cred de 3-4 ori pe zi dupa ora 2,cand dunt la sala de forta ma simt ok si nu apar,daca apare una in 2h,repet k simt chestia asta doar de 2 zile,se va agrava?e grav?sau sa stau relax:Pam inceput sa iau cate 0,15 metroprolol,asa light ca nu vreau sa ma intind la medicamente,va multumesc:)

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati un consult cardiologic cu efectuarea unei electrocardiograme si, de preferat, a unei monitorizari Holter EKG care poate furmiza detalii despre activitatea cardiaca.