extinderea atrială stângă

Boli de inima

Postata de oana.mihaela cu 9 ani in urma.

buna seara,
de 3 zile sufar de palpitatii si am momente in care simt ca inima mi se urca in gat, in fiecare noapte ma trezesc cu transpiratii abundente in zona pieptului a spatelui si a cefei. Acum o luna am facut un EKG si rezultatul a fost: extinderea atrială stângă. tin sa precizez ca iau aspacardin de 2 zile dar palpitatiile nu sau oprit. Am 24 de ani. Cardiologul nu mi-a zis foarte multe de rezultatul meu, va rog daca cineva stie mai multe despre extinderea atrială stângă sa imi raspunsa.
Va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 9 ani

Buna ziua. Va astept la o consultatie.

oana.mihaela

acum 9 ani

Dr. Gabriela multumesc pentru raspuns, dar ac***a in vedere ca sunt din Constanta nu am cum sa ajung la o consultatie