EROARE DE EKG?

Boli de inima

Postata de carmen589 cu 13 ani in urma.

AM CHEMAT UN MEDIC PARTICULAR ACASA PENTRU CA MA DUREA INIMA. MI-A FACUT UN EKG DUPA CARE MI-A SPUS CA AM UN INFARCT VECHI SI UNUL INFERIOR. M-A TRIMIS LA URGENTA , BINENTELES ERAM PANICATA , TREMURAM ETC. LA URGENRA MI-AU REPETAT EKG-UL SI MI-AU LUAT SANGE PENTRU A VEDEA :NISTE ENZIME" CARE APAR LA INFARCT. ANALIZA A IESIT BUNA , NICI VORBA DE INFARCT. CINE A GRESIT? EU M-AMMISCAT IN TIMPUL EGK SI AM SI VORBIT. ORICUM SUNT INCA SPERIATA TINAND CONT CA AM SI DOI COPII

Raspunsuri (4)

mihai

acum 13 ani

A gresi e ceva omenesc...pana si computerul greseste...
La fel sunt medici buni in ceea ce fac si medici mai putin buni...
Orice medic care a trecut prin cei 6 ani de medicina stie sa citeasca un ekg,stie ce este un Q de necroza ,etc..
parerea mea ca medicul pe care l ati chemat trebuia sa va repete ekg -ul,daca au iesit artefacte ,sau cum ati spus ca s a observat un inf.vechi inferior ...
a doua parere e ca din moment ce ati ajuns la urgente, UPU ,acolo sunt dr.specialisti in medicina de urgenta,iar daca dansi v au spus sa stati linistit ,stati ,totul e ok!
nu ati precizat cati ani aveti?
parerea mea e sa lasati la o parte ABUZURILE !!
SANATATE!

dr.mihai

carmen589

acum 13 ani

MULTUMESC. AM 43 DE ANI, IAR ASA ZISUL DOCTOR CARE SI-A POSTAT ANUNT PE NET CA DA CONSULTATII LA DOMICILIU INCLUSIV EKG ESTE UN SARLATAN.IN URMA CONSULTARII UNUI MEDIC SPECIALIST DIAGNOSTICUL ESTE NEVRALGIE INTERCOSTALA , MUNCA MULTA SI LIPSA DE CALCIU. ORICUM FERITI-VA DE ASTFEL DE "MEDICI" CARE NU VOR DECAT SA TE PACALEASCA.
MEDICUL CARDIOLOG A VAZUT ACEL EKG SI MI-A ZIS CA ESTE INTENTIONAT MODIFICAT . VA SPUN SI NUMELE CELUI CE A FACUT ACEST LUCRU IL CHEAMA CARSTOCEA CRISTIAN, FERITI-VA DE EL

bulibasa

acum 13 ani

Localitatea unde se intampla astfel de lucruri este???????

carmen589

acum 13 ani

BUZAU, DE FAPT STIU CE AM NISTE COASTE RUPTE CARE IMI APASA PE INIMA, CARENTA DE CALCIU, INSA MEDICII NU AU OBSERVAT CA AM STERNUL , MAI PRECIS COASTELE MAI PROEMINENTE PE STANGA. MULTUMESC PENTRU SFATURI