Endocardita

Boli de inima Endocardita Endocardita infectioasa Endocardita infectoasa
+1
Vezi toate grupurile

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

mi s-a spus ca am o regurgitare mitrala si tricuspidiana si o profilaxie a endocarditei infectioase.iau egilok si calciu cu magneziu. e bun tratamentul? pot avea copii?

Raspunsuri (2)

vlad26

acum 16 ani

Nu stiu daca tratamentul este potrivit pentru afectiunile tale, dar eu am tahicardie si iau tot egilok si calciu cu magneziu. Banuiesc ca, o data cu tratamentul lucrurile se vor ameliora. Pe de atla parte, cel mai indicat ar fi sa intrebi un medic cardiolog daca o sarcina iti va agrava sau nu simptomele. Intr-adevar, in sarcina circulatia sangelui si bataile inimii cresc, dar taote acestea stiu ca pot fi tinute sub control cu un tratament adecvat. Exista multe tratamente care n-ar afecta deloc fatul. Dar, cum ti-am spus, doar medicul cardilog iti poate da un raspuns exact.

comentarii utilizatori

acum 16 ani

am tatal bolnav de endocardita si trebuie operat pe cord pentru ai schimba valva aorta...aveti informatii despre acest caz???va rog raspuns