e posibil ??

Boli de inima

Postata de galiana08 cu 12 ani in urma.

e posibil ca din cauza circulatiei deficitare a singelui la extremitatile membrelor sa aibe probleme cu inima sau probleme de respiratie ??

Raspunsuri (3)

luki

acum 12 ani

bineinteles

Medic Epuran

acum 12 ani

Probleme cardiace sau probleme respiratorii pot apărea doar în cazuri grave de tulburări ale circulaţiei precum tromboflebita (când poate apărea embolia pulmonară - complicaţia cea mai gravă a acestei afecţiuni), sau în cazul hipertensiunii arteriale

Goagă Constanţa

acum 12 ani

De mai bine de 9 ani fac crize de tahicardie însoţite de accelerarea pulsului până la 192 bătăi/ minut şi tensiune oscilatorie.Am efectuat anlizele de sânge, chiar cele ce ţin de endocrinologie, ginecologie, etc. şi nu mi s-a găsit cauza. Mai mulţi medici mi-au spus că se apropie menopauza şi sunt spraponderală deşi mă străduiesc să mănânc cât mai sănătos. Oare care e adevărata cauză şi ce măsuri să iau în afară de concor-cor, doza zilnică de 2,5 mg.?