dureri toracice

Boli de inima

Postata de ocsi1981 cu 12 ani in urma.

buna ziua,am30 de ani si cateodata simt o durere in partea stanga atoracelui si bratul

stang,o durere care seamana mai mult cu o durere reumatica.
pulsul este normal nu obosesc nu am dificultati de respiratie,tensiunea arteriala este normala,nu fumez, nu beau.
problema este ca m-am simtit o data rau cand erau caldurile alea mari si acuma mi-e frica sa nu am probleme cu inima.
ar trebui sa-mi fac griji din cauza asta?
va multumesc!

Raspunsuri (2)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

puteti corela aceste dureri cu o activitate anume? apar si la efort si in repaus? dureaza cateva minute sau este o durere continua pe tot parcursul zilei? sunteti diagnosticat cu vreo boala anume? urmati vreun tratament?

va urez o zi buna

ocsi1981

acum 12 ani

buna ziua,
durerea tine cateodata pe tot parcursul zilei,cateodata dispare pentru cateva dupa aia reapare.nu apare doar la efort.
in aceasta vara m-a durut stomacul si am facut un tratament pentru helicobacter pylori ca urmare a analizelor facute.
va multumesc!