dureri piept

Boli de inima

Postata de robertzel00 cu 11 ani in urma.

am facut ieri un ekg si mi-a iesit ok , iar tot ieri aseara defapt , am avut niste dureri in zona pieptului si stern spre gat asa, iar cand apasam pe piept ma durea, poate fi de la inima?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Putin probabil. Posibil sa fie o inflamatie a articulatiilor costo- sternale . Ar fi bine totusi sa faceti mai multe investigatii in afara electrocardiogramei.

robertzel00

acum 11 ani

bun dar, ekg-ul se poate modifica? adica ar trebui sa-l mai repet? (ma refer datorita durerilor pt ca ekg-ul l-am facut inainte sa am durerile)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Durerea de inima nu se accentueaza la palparea toracelui.
Pentru linistea dumneavostra puteti repeta EKG-ul.

robertzel00

acum 11 ani

pai nu as vrea sa mai arunc bani , il repet doar daca spuneti dvs ca este necesar ( imi cer scuze ca va tot stresez dar vreau sa fiu linistit)