dureri mana stanga

Boli de inima

Postata de claur cu 13 ani in urma.

Am dureri la mana stanga la nivelul articulatiei pumn.

Raspunsuri (4)

Dr. Emil Otesteanu

acum 13 ani

Bună ziua , Dacă medicul de familie a exclus durerile articulare de natură traumatică,sau reumatismală ,vă recomand analize pentru o posibilă cauză " GUTA "
care prinde deobicei articulaţiile mici . Durerile articulaţiei pumnului nu sunt de natură cardiacă . Dr. Emil Otesteanu

Elena

acum 13 ani

durerile bratelor pot avea multiple cauze: poate fi un proces inflamator, poate fi un proces degenerativ la nivel articular, poate fi o durere resimtita pe fondul unor carente de ca si mg, o circulatie p***a, etc asadar stai de vorba initial cu medicul de familie.
Pana ajungi la medic poti incerca cu un unguent de tipul: Diclofenac, Piroxicam etc

oana

acum 13 ani

De trei zile ma doare mana stanga de la umar pana la degte si ami amoteste nu stiu de ce e prima dat cand mi se antampla asa ceva.As dori o indrumare sau sa-mi spuneti de ce.

gabriela

acum 13 ani

de vreo luna, ma doare articulatia radio-carpiana stg, mai mult la anumite miscari(extensie police), si mai mult dimineata la sculare; este si un pic umflata. nu m-am lovit, nici nu am facut vreo miscare exagerata. n-a cedat la nimic. ce poate fi?