Dureri in zona inima si piept

Boli de inima

Postata de RusuAlex2003 cu 9 ani in urma.

Buna ziua. Acum cateva zile a inceput sa ma doare in partea stanga inima ca si cum ma inteapa si mai am uneori senzatia ca ma doare in piept si senzatii de ameteala , Am 15 ani ce sfaturi imi puteti da ? :(

Raspunsuri (2)

Dr. Toth Noemi

acum 9 ani

Buna Alex!

Inima nu doare... niciodata! :)
Durerile in piept sint comune. In general dureile din partea stanga a pieptului devine din mai multe cazuri.
Ar trebuia sa consultati cu medicul de familie, si daca aveți probleme, precis va a trimite mai departe la un specialist.

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 9 ani

Este bine ca v-ati gandit la un medic. Primul pas este sa vizitati medical de familie, apoi daca exista neclaritati, putem comunica mai mult.

www.inimed.ro