Dureri de inima, palpitatii

Boli de inima

Postata de Alexandru1990 cu 10 ani in urma.

Buna !
Am si eu o problema foarte mare!
Am dureri de inima , adica nu stiu daca ma doare inima dar ce stiu este ca ma doare in interior unde este inima.
Cand stau intins in pat imi simt inima cum imi bate si am momente cand simt ca inima bate foarte tare si nu pot sa respir normal!
Sunt zile (1-2 pe saptamana) cand merg pe strada , la munca sau in casa, si simt ca mi se opreste inima ,sau ma strange o gheara de inima , nu stiu cum sa ma exprim dar simt ca si cum as face infarct!
Dar sincer nu stiu cum este cand faci infarct si de asta poate eu ma exprim asa....
Am fost la spital si am facut toate analizele posibile pentru inima si pentru plamani, si totul a iesit foarte bine !
Vreau sa stiu daca a mai patit cineva asa , ca mie imi este foarte frica sa nu mor!
Am 24 ani si sunt baiat!
id de messenger : yo_al3xandru_yo
email : [email protected]
daca mai are cineva aceste simptome si vrea sa vb sa ma caute pe adresele de mai sus!

Raspunsuri (3)

Dr. Petre Muresan

acum 10 ani

Si totusi solutia este un consult cardiologic profesionist, la nevoie si un holter, precum si un set cat mai complet de analize. Dupa aceasta se va vedea ce trebuie facut in continuare. Cu stima si respect :
dr Petre Muresan
medic primar Medicina generala-Medicina de familie
atestate in Homeopatie si Ultrasonografie generala
studii aprofundate de Medicina estetica homeopata ,
Reflexoterapie , Termografie si Angiotermografie dinamica ( DATG )

Cojocaru Adrian

acum 9 ani

Salutare,tot aud aceasta vorba: un consult la doctor ..uite ca e duminica si astept sa fac un consult de vineri,astea 2 zile chiar sunt nesimnificative?
De ce mai scrie lumea pe genul asta de site-uri?

Bogdan

acum 8 ani

La fel am si eu, de vreo 3 luni, 7 doctori m-au trimis acasa spunandu-mi ca nu am nimic....dar senzatia e acolo....nu stiu ce sa mai cred, am fost de 7 ori la urgenta si de 2 ori la cardiolog privat.....cik ar fi o nevralgie intercostala.....tu esti mei vechi...ai aflat ce ti se intampla?

Multumesc!