dureri de cap

Boli de inima

Postata de bblonda92 cu 9 ani in urma.

buna ziua. luni am stat in soare pana la 1 si am facut efort si dupa aceea mi-a crescut tensiunea si am avut dureri mari de cap si in ceafa. tensiunea am reusit sa o scad ajungand la 13 cu 8 azi, dar durerile din ceafa tot nu mi-au trecut. iau acupro recomandat de medicul de familie. care ar putea fi cauzele durerilor din ceafa?
aceste dureri le am mai tot timpul, asa ma trezesc.uneori mai ma calmeaza cu un parasinus si algolcalmin,foarte rar.

Raspunsuri (1)

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 9 ani

Durerile de cap au cauze multiple, nu numai hipertensiunea si ar trebui sa consultati un neurolog daca durerile persista si va impiedica sa aveti o activitate normala.

www.inimed.ro