durere sub bratul sting

Boli de inima

Postata de riany cu 12 ani in urma.

De ceva timp ma doare partea stanga a inimii,la dr. am fost am facut ekografie si nu m-ia gasit nimic,analizele sunt bune ,durerea persista ce-as putea face ?Ma poate ajuta cineva?

Raspunsuri (12)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ati efectuat si o eletrocardiograma? cand apare aceasta durere, cum o resimtiti ? (o mica descriere) .

riany

acum 12 ani

Durerea este permanenta si se manifesta ca o apasare,o gheara,un junghi;si nu este stabila se muta cand spre clavicula cand spre spate.Am efectuat si EKG,dr.spune ca e ok si totusi durerea este incomoda,analizele sunt la valori normale.Va multumesc.

Califlor

acum 12 ani

http://calitateavietii.wordpress.com/2010/06/10/angina/ sau un test SCIO... [email protected]

Dr. Alpar Fodor

acum 12 ani

Am intalnit foarte multe cazuri de acest gen, f. probabil un inceput de cardiopatie ischemica, care in esenta este o boala de carenta. Dar nimeni, in afara de noi, nu va poate masura gradul de deficienta. Daca se elimina carentele nutritive din organism: oligoelemente, minerale, vitamine si antioxidanti, aveti toate sansele sa dispara fenomenul, in caz contrar progreseaza si ajungeti sa fiti un cardiac cu pumnul de medicamente zilnice. Trebuie insa tratata cauza si nu efectul! Contactati-ma: info&antioxidanti.com

felicia melu

acum 12 ani

si eu am o problema asemanatoare dar pe partea dreapta plus o mica scurgere din san la apasare.verificate si tu si vezi sa nu fie pe partea asta.sanatate multa.daca ai noutati anuntama si pe mine te rog, [email protected]

califlor

acum 12 ani

sa nu fie o disfunctie hormonala in cazul tau... [email protected] - pt mai multe detalii

Butnaru Gabriela

acum 12 ani

aveti nevoie la muschiul inimii de produsul Kal Mag+D3 , 100 lei= 180 cp.pentru 3 luni tratament, care este 100% dietetic si vitamina e , in forma produsului WHEAT GERM OIL +vit,E = 100 cp. =110 lei ; relatii suplimentare la telefon 0744 647420 . Tratamentul va va detensiona muschiul inimii ,va indeparta starea de stress, veti fi repede bine, ati mai putea completa cu un complex de minerale, 1 cp/zi sunati sau scrieti mi la email [email protected]

SO

acum 12 ani

S-ar putea sa fie vorba si de o spondiloza cervicala.
Verificati si acest aspect.

sari

acum 12 ani

S-ar putea sa fii avut ceva stari mai tensionate in ultimul timp. Ar face bine ceva gimnastica, sau dans, ceva ca va place, sa detensionati intregul corp, meditatii, inot.
Poate si la biserica sa mergeti, caci prin credinta omul se poate vindeca sau ameliora problemele, care uneori par de netrecut.Poate si un psholog.
Sanatate

Camelia

acum 12 ani

V-ati facut testele specifice bolilor tiroidei?(TSH, FT3, FT4 si ecografiA TIROIDEI- OBLIGATORIU!!1).E posibil sa suferiti de vreo bpala a tiroidei!
La fel sunt si manifestarile la mine. Am noduli tiroidieni, hipotiroidie. Tb urgent sa mergeti ;a medicul endocrinolog pt diagnosticare si tratament!
Multa sanatate! Nu amanati ca poate deveni o efectiune fff grava,
Cu bine,
Camelia

prietena

acum 12 ani

e clar o afectiune a nervului sciatic. nu aveti nimic la inima. ati racit, nu v-ati imbracat corespunzator, cum se spune in popor v-a tras curentul. stati la caldura, masati locul dureros cu ceva crema naturista si va trece. posibil sa va tina mult ca astea se manifesta cam asa. sanatate.

MembruMobileApp1492472673

acum 7 ani

Si eu am fost la doctor cu aceasta problema...chiar am avut cateva junghiuri puternice in partea stanga si acum am un jungi in partea dreapta... exact sub brat.mi-a zis ca stau forte mult intr-un loc nu fac miscare si asa este petrec 10 ore pe zi la PC! cand respiram ma injungia si mai tere in partea dreapta sau la anumite miscari cele din stanga erau difereite de cele din dreapta!!! mi-au dat ca diagnostic Junghi intracostal!! Durerea imi apare odata la 3-4 luni si apoi ma lasa miraculos dar in locuri diferite..acum 10 luni o aveam in partea de jos a coastelor acum a urcat la subrat...Si chiar e adevarat dorm foarte rau..am nijte pozitii de ma taie apele...as dormi pe un pat care sa plutesc simnt orice denivelare a patului..sau daca am buckata de patura putin mai indoita sub mine simt ca ma inglodeste!!