Durere piept foarte sensibila, partea stanga.

Boli de inima

Postata de sorin7777 cu 11 ani in urma.

Salut,
Ma numesc Sorin si am 35 ani.
Doresc un raspuns informativ cu privire la durerea ce o am in partea stanga a pieptului. In aceasta dimineata m-am trezit cu o durere "usoara" in partea stanga, practic durerea nu se simte decat la palparea usoara a pieptului, durerea este punctiforma, dar nu este de suprafata chiar daca atingerea este foarte fina si simt aceasta durere... Dealtfel durerea este simtita mai mult la atingerea pieptului prin mangaiere, daca palpez zona in care simt durerea nu simt o durere mai mare...
Mentionez ca durerea a aparut deoarece am dormit mai mult timp pe partea stanga. Deseori cand dorm mai mult pe partea stanga ma trezesc cu un oarecare stres al pieptului sau chiar cu o durere usoara care se traduce printr-o junghiere... Mentionez ca uneori nici nu pot adormi pe partea stanga deoarece imi bate inima foarte puternic... Poate nu este important, dar mentionez ca partea stanga a pieptului pare usor mai mare decat partea stanga si un alt amanunt ar fi ca seara inainte de culcare m-am fortat oarecum la baie, ac***a oarece probleme cu tranzitul deoarece de appx 3 saptamani am schimbat total alimentatia.
Va multumesc pentru raspunsuri!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Probabil este vorba de o nevralgie intercostala.
Este recomandat sa consultati medicul internist.