durere pe mana stanga

Boli de inima

Postata de vioreao cu 11 ani in urma.

am 21 de ani si am cate odata o durere care pleaca din spatele umarului stang se prelungeste pe mana pana im varful degetelor si deasemenea si pe partea din fata ,nu pot sa dorm niciodata pe spate parca ma tine ceva in spate ,ar putea sti cineva ce este,va multumesc

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ar fi bine sa consultati un medic reumatolog pentru evaluare si stabilirea unui diagnostic. Durerea poate proveni de la nivelul umarului sau de la nivelul coloanei cervicale insa este necesar un consult de specialitate.

Doina 92

acum 11 ani

Buna ziua as vrea sa cer sfatul unui medic... in urma cu 2 ani am fost diagnosticata cu tub pulmonara .... am primit tratament timp de 6 luni, dupa 6 luni am fost la medic si am facut o radiografie si o zis ca totul e bine, o zis sa vin peste 6 luni iar la control am fost si iar am facut o radiografie si totul o iesit bine, mia zis sa ma duc peste 1 an... dar am niste intepaturii in partea stinga a plaminuluii ma doare si umbarul si toata miina pina la virful degetelor, miina citeodata imi amorteste, dar cind fac exercitii fizice nu ma doare si ma simt mai bine, ultima intrebare este ca daca as putea merge la mare ? mersi anticipat.

Doina 92

acum 11 ani

astept un raspun sunt in italia peste hotare si ma ingrijoriaza faptul ca nu ma pot duce in tara sa fac analize, datimi un sfat va rog

Intepaturiiin partea stinga a spatelui si a umarului

acum 11 ani

Ma inteapa spatele si umarul nustiu de la ce poate sa fie dar imi fak griji... ma doare si miina imi vine greu sa fak rotatii la miina .... am fakut radiografie in noiembrie si a fost bine ... ma doare si articulatia umarului... va rog datimi un sfat ce sa fac sa scap de dureremultumesc