durere partea dreapta

Boli de inima

Postata de VirginiaM cu 12 ani in urma.

De ceva vreme simt intepaturi in dreptul sanului drept in interior,aproape de sanul stang continund cu o amorteala si junghieturi daca ma pot exprima asa la mana dreapta si amorteala degetelor! precizez k sintomele sunt muly mai profunde seala.insa intepaturile se simt pe tot parsursul zilei dar nu profund mai bine spus k o tensiune in acea zona.Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Amortelile apar cand este vorba de o compresie a unui nerv. Necesita un examen clinic la un medic reumatolog sau neurolog, ce poate recomanda o electromiograma (pentru a depista daca exista tulburari der conducere motorie si senzitiva ale mainilor), un tratament antialgic, antiinflamator, eventual pentru tulburarile de conducere nervoasa.

VirginiaM

acum 12 ani

Va multumesc frumos!!!