durere mana stanga

Boli de inima

Postata de laroquette cu 10 ani in urma.

buna dimineata, de ceva timp ma doare mana stanga, si sub axila, nu sunt dureri infioratoare, dar sunt jenante, mentionez ca am 41 ani, si nu sufar de inima , din cate stiu, si nici istoric familial nu am., dar ma sperii dat fiind ca tot aud ca se moare din infarct miocardic, mentionez ca am fost racita, dorm pe partea stanga, si acum o luna mi am facut vaccinul antigripal in mana stanga, de aici sa fie/ ??multumesc anticipat

Raspunsuri (5)

MirelaSandulescu

acum 10 ani

Daca iti amorteste mana stanga nu inseamna intotdeauna o problema cardiaca, poate sa fie si de la coloana. Eu am hernie cervicala si am problema asta, in special la mana stanga, depinde cum preseaza pe nerv. Incearca si o vizita la un medic neuroghirurg.

LauraDragan

acum 10 ani

Am si eu o mare problema si as avea nevoie de sfatul vostru. Am facut o operatie de cateterism aici in tara la spitalul Fundeni, dupa ce am avut disgnosticul de stenoza valvulara pulmonara congenital stransa. Am plecat de acolo dupa interventie cu un tratament medicamentos, nimic complicat. La 6 luni dupa interventie mi s-a spus ca de fapt cateterismul nu a reusit si ca trebuie sa fiu operata pe cord. Ati trecut si voi prin asa ceva? Stiti ceva medici buni in strainatate? Mi-e cam frica sa ma mai operez aici...dupa cate am intampinat.

SorinGrecu

acum 10 ani

Si eu am facut cateterism acum 5 ani in afara si totul a fost bine, la doctorul Nevrez Koylan. Mi se pare imposibil sa nu isi dea seama imediat dupa interventie ca ceva nu es-te ok. Au avut nevoie de 6 luni???? Mai bine cere a doua opinie si in strainatate.

LauraDragan

acum 10 ani

Multumesc, deci la tine a fost totul bine? Unde ai facut cateterismul?

SorinGrecu

acum 9 ani

Cateterismul l-am facut in Turcia la Centrul Medical Anadolu. Medicii de acolo mi-au spus ca este o interventie chirurgicala simpla, deci tu nu ar fi trebuit sa ai probleme la 6 luni dupa aceasta operatie. Sper ca te-am putut ajuta. Sanatate!