durere in piept

Boli de inima

Postata de to.maria cu 11 ani in urma.

Buna, am si eu o intrebare care ma poate ajuta. Azi noapte, a inceput sa ma apese in piept cu o durere in partea stanga mai exact sub sanul stang. Apoi am inceput sa respir greu, respiratie scurta si inima imi batea ff tare plus durere in bratul stang si amortirea degetelor apoi toata mana si piciorul stang, urmata apoi de reactii ciudate si necontrolabile ale fetei in special maxilarul, imi tremura toata fata efectiv.. toate astea au durat in jur de 2-3 ore, cu mici pauze in care imi reveneam. Cine ma poate ajuta cu un raspuns va rog. Numai bine!

Raspunsuri (3)

lou

acum 11 ani

De ce mai stati pe ganduri?Primul lucru si rapid,un EKG(electrocardiograma)!

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati un medic internist pentru evaluare si recomandari adecvate.

Laura

acum 10 ani

Buna seara
Stiu ca e tarziu sa dau un raspuns. Dar acum am intrat aici. Vad ca in urma cu 9 luni ai postat aici.
Vrei sa stii ce ai??? Cred ca deja ai aflat
ATACURI DE PANICA - ANXIETATE DEPRESIVA.
Asa am si eu. De 4 ani. Daca vrei sa discutam despre asta adresa nea de facebook laura elena sino . Te astept acolo
Multa sanatate!!!