durere in piept

Boli de inima

Postata de MTY cu 13 ani in urma.

buna seara,am 35 de ani si as vrea sa va rog sa imi dati si mie niste raspunsuri:este vorba despre niste dureri taioase in partea torap***aca stanga care ma sacaiau de aprox.1 ora si 30 min.,se manifestau ca niste cutite care se introduceau apoi se retrageau pana cand a culminat cu o senzatie de rau general ,mi-am luat tensiunea art. in acel moment si a fost 150/91puls 108(in situatia in care tensiunea mea este de 110-120cu 60-70);mai mentionez ca in acel moment mi-a venit sa urinez si scaun iar dupa 2 min de la acea senzatie foarte nasoala durerea parca a fost luata cu mana.
Astept niste raspunsuri.Va rog mult de tot.

Raspunsuri (3)

danyelin

acum 13 ani

Buna.Draga mea in situatia ta cauzele ar putea fi mai multe.In primul rand tensiunea arteriala a fost cam mare.Ar putea fi o angina pectorala,o problema de inima,stomac,nevroza intercostala,o criza de colecist.Simtomatologia ta isi va afla raspunsul doar consultand un medic.N-ar fi indicat sa stai sa astepti prea multe raspunsuri pe acest site,oricum nimeni nu are certitudinea fara un consult de specialitate.Toate bune!

VERO

acum 13 ani

ESTE VORBA DE ANGINA PECTORALA .INIMA NU A FOST IRIGATA SUFICIENT .MEDICUL SIGUR ITI VA PRESCRIE UN ANTICOAGULANT

Tunde

acum 8 ani

buna....si in cazul in care am prezentat aseara si eu aceleasi simptome in afara de urina si scaun,si cu difrenta k la mine durerea a fost pe patea deapta cam 15-20 minute dar atat de puternica incat plangeam k un copil mic