Durere in piept , nod in gat , respiratie grea

Boli de inima Rapciuga

Postata de george2525 cu 10 ani in urma.

Buna ziua , sunt un baiat de 20 de ani . Aseara , pe la ora 12 noaptea am observat ca respiram greu , "nu intra tot aerul " al acel oft , cand tragi aer in piept , am avut in seara aia durere de cap , putina greata ,parca aveam un nod in gat , o apasare in piept si din ceste cauze eram foarte nelinistit si ingraijorat , ma gandeam numai la rau. Cu greu , dupa cam 4 - 5 ore am adormit in seara aceea sperand ca a doua zi sa nu mai am nimic . de unde ? A doua zi , cam tot asa , respiratia si apasarea din piept si-a mai revenit , dar durerea de cap , "nodul din gat" si starea mea ciudata de frica ,ingrijorare , nu prea sa remediat .
Acum nu stiu ce sa fac , am citit pe internet ca ar putea fi vre-un atac de panica ? Anexitate ? Un atac de cord ? sau ceva la tiroida ?
Cand vine vorba de sanatatea mea ma ingrijorez foarte repede , si pun mult suflet .
Daca maine nu se mai amelioreaza sau sa imi treaca voi consulta medicul de familie . Ce parere aveti ? Multumesc frumos .

Raspunsuri (15)

Lepestkamislez

acum 10 ani

ai fost la doctor ?

DrYonY

acum 10 ani

mori nu mai ai nici o sansa

Andreea

acum 10 ani

DrYonY, te-ai nascut pe acest pamant fara rost. Imi tare atat de rau pentru tine ca nu judeti.

gabi

acum 10 ani

frumos raspuns...vai mama ta....
aceleasi senzatii le am si eu de ceva luni..cica e pe sistem nervos

ale

acum 9 ani

f urat ai raspuns :( urat din partea voastra ca vb asa

Razvan

acum 10 ani

stai linistit nu ai nimic.Totul este din cauza ca esti stresat....Am o intrebare pt tine : Cand crezi ca suferi de ceva incepe inima sa iti bata tare?.....Stai linistit nu ai nimic totul este din cauza la stres...Iti recomand sa mergi la un psiholog

marian

acum 9 ani

Dute si fa-ti si endoscopie.ca stomacu iti poate da probleme de respiratie si nod in gat

dan

acum 8 ani

Aceeasi problema o am si eu. ai aflat cauza?

Geta

acum 8 ani

Am si eu aceiasi problema

Cosmin

acum 8 ani

Așa am si eu de câteva luni nod in gât senzație de apăsare in piept stare de rău am făcut toate analizele EKG tiroida etc si nimic acum câteva zile am fost la psiholog acum sa vedem dacă se va cunoaște ceva.

Cosmin

acum 7 ani

Am și eu aceste simptome nod în gat apăsare ușoară în piept dureri de cap la ceafa amețeală am fost la psihiatru mia dat un tratament mam simțit bine 2 luni după care simptomele au reapărut.

Andreoiu

acum 7 ani

Sistemul nervos vegetativ

MembruMobileApp1516311373

acum 6 ani

Ati gasit vreo rezolvare pana la urma?

Bezdadea Marius

acum un an

Am și Ieu aceiași problema cum a-și putea sa scap de ia mi-am făcut analizele dar au ieșit bune toate Ieu am avut acum 3 luni un atac de panica am zis ca mi sa oprit inima așa de tare m-am speriat am fost al medic se mi-a spus sa evit stresul și sa încerc sa renunt al fumat mi-a dat o rețeta adică niște pastile care se numește Concor pentru atacuri de panica dar pe mine m-a cam tine mai mereu ce pot sa fac sau ce trebuie sa iau datimi un răspuns care stiti

Raul

acum un an

Si eu am aceleasi sintome. Am foat la medic mi am facut toate analizele. Au iesit bune. Nu stiu cum sa scap de senzatiile astea urate. Mereu stau sa ma gandesc numai la p***ai. Doctorul mia spus sa las tigarile. Ciudat este ca daca beau 2-3 beri nu mai am nimic. Cine stie cum pot scapa de senzatiile astea urate?