durere in piept dupa masa

Boli de inima

Postata de gabrigabri cu 11 ani in urma.

Buna ziua,am 29 ani si as vrea sa stiu daca e grava situatia mea si ce trebuie sa fac. DE 1 luna am o durere in piept intre sani dupà ce mànànc,sint ca o greutate in mijlocului piptului,ce poate fi? va multumesc.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Pentru un diagnostic cert este recomandat sa consultati un medic gastroenterolog; in acest sens sunt necesare investigatii specifice ( ecografie abdominala, tranzit baritat sau endoscopie digestiva superioara) dupa o discutie amanuntita cu privire la simptomele descrise .