Durere in degetele mainii stangi

Boli de inima

Postata de Laryss cu 11 ani in urma.

Am o durere in ultimele 2 degete ale mainii stangi.Mi-am facut EKG-ul de 2 ori si mi s-a spus ca inim imi bate normal.Tensiune am 120 cu 70.Am citit ca poate fii si de la coloana(am scolioza) . Multumesc

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este durere sau senzatie de amorteala?
Intr-adevar, durerea poate avea origini la nivelul coloanei cervicale sau poate fi consecinta unei compresii a nervului cubital.
Este recomandat sa consultati un medic reumatolog.

Laryss

acum 11 ani

Durere si uneori si amorteala mai ales noaptea.

Laryss

acum 11 ani

inelarul si ala mic ma dor. Ii posibil sa fie de la spate?

Alex

acum 11 ani

Posibil de la coloana cervicala