durere de umar stang

Boli de inima

Postata de seebyy39 cu 9 ani in urma.

Salut , am 40 de ani si de o buna perioada de timp (aproximativ 1 luna ) am o durere de umar stang pana la cot si cate odata coboara pana in degete . Din cand in cand imi mai apar si dureri in piept cand stau la calculator in general dar sunt superficiale (la suprafata) la efort nu apar , mai am si 2 pietre la fiere de 2 mm si cand apas pe abdomen ma doare si in partea stanga si in dreapta si la stomac , dar numai la apasare . Am fost si am facut ecograf la inima ,EKG , monitorizare 24h a tensiunii si test de efort , dar toate au iesit in regula . Orcum sunt sub tratament cu Isoptin de 240 mg si Valsartan de 160 cate una pe zi . Tensiunea se mentine la 120/75-80

Raspunsuri (4)

Internist.ro

acum 9 ani

e vorba de o durere de tip nevralgie cervico-brahiala. la mobilizare doare umarul?

seebyy39

acum 9 ani

Multumesc frumos pentru raspuns . In momentul cand apas pe umar se simte durerea mai puternic si mai am perioade cand imi apar si dureri in spate

Dr. Gabriela Cozmanciuc

acum 9 ani

In mod cert nu este o problema cardiaca, daca ekg-ul si testul de efort sunt neagtive. Poate sa fie sindrom de nerv cubital, dureri de coloana cervicala, aveti nevoie de un neurolog.

seebyy39

acum 9 ani

Multumesc frumos pentru raspuns . Trebuie sa merg la un neurolog sa vad despre ce este vorba