Durere brusca si puternica in piept

Boli de inima

Postata de dumii cu 12 ani in urma.

Nu stiu daca am ales bine categoria asta dar se mai intampla rar la diferite perioade de timp ( o data la 1 an 2 sau la cateva saptamani,luni) sa am o durere brusca puterinca si inexplicabila in piept junghi toracic aparut subit care se accentueaza la inspir adanc,cel mai puternic l-am avut la 14 ani si aveam dificultati in a respira(simteam un junghi toracic cand respiram ) nu ma puteam misca din pozitia culcat dupa 10-15 min a trecut (cam asa dureaza)
Nu am fost la un control pentru ca parinti mei nu isi permit si nici eu ,acum am 18 ani si ultima intamplare am avuto acum 1 luna dar in 5 min a trecut, Nu fumez si nu ma abat de la facut miscare.
Mersi astept parerile dumneavoastra.

Raspunsuri (2)

doctor viagra

acum 10 ani

suna un preot fato!

Utilizator21588011427

acum 4 ani

Nu stiu daca va fi folositor pentru cineva, dar aceleasi siptome le am si eu. Am fost la control cardiologic si nu am probleme de aceasta natura dar mi s-a spus ca ar fi un sindrom de captura precordiala. Din fericire acesta nu iti pune viata in pericol.
Poti citi mai multe aici:
adresa_web_filtrata /semne-si-simptome/durere-precordiala-11236853
adresa_web_filtrata /wiki/Precordial_catch_syndrome