Diacnostic ciudat

Boli de inima

Postata de Adina1986 cu 12 ani in urma.

Acum aproape 3 saptamani brusc inima mi-a batut foarte tare.Am mers la urgenta pentru ca nu mi s-a mai intamplat niciodata asta si am avut 190 de batai pe minut si abai dupa vreo 3 ore si foarte multe injectii in vena si perfuzii a revenit la 80.mi-au facut analize la sange si urina si pentru tiroida, EKG, ecografie tiroidiana, ecografie de cord si toate au iesit bine. Dupa o saptamana am mers la alt spital la cardiologie si am repetat EKG,ecografie de cord si testul Holter de 24 de ore si toate au iesit bine. Si totusi eu am o stare destul de p***a:uneori imi bate inima tare, alteori simt ca bate incet sau neregulat, uneori simt o durere usoara in piept alteori o apasare in piept sau in gat.Medicul de familie spune ca sunt atacuri de panica si m-a trimis la psihiatru, dar pe mine ma ingrijoreazasanatatea inimii. Ce as putea sa fac? Precizez ca am 25 de ani.
Va multumesc!

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 12 ani

Toate aceste simptome descrise de d-vs (inclusiv bătăile rapide, puternice sau neregulate ale inimii) pot fi determinate de atacurile de panică, de aceea recomandarea medicului de familie pentru a consulta un psihoterapeut sau un medic psihiatru este îndreptăţită şi corectă

Adina1986

acum 12 ani

Mie imi e greu sa cred ca sistemul nervos e de vina pentru statrea mea, pentru ca simtomele apar din senin, fara sa ma stresez sau sa ma gandesc la ceva rau

Marian

acum 8 ani

Este pe sistem nervos .are am pățit si eu .Ai am rămas cu o obsesie ca as avea o boală dar nu am

Marian

acum 8 ani

Este pe sistem nervos .are am pățit si eu .Ai am rămas cu o obsesie ca as avea o boală dar nu am